HIIT

Tmavá miestnosť, farebné svetlá a hlasná rytmická hudba odvejú všetky tvoje myšlienky a na 45 minút to budeš iba ty - tvoja myseľ a telo, ktoré na každej hodine budú nútené prekonávať hranicu svojho komfortu.

HIIT – high intensity interval training je skupinové cvičenie prebiehajúce vo vysokom tempe. Striedajú sa jednotky vyžadujúce maximálne fyzické úsilie s minimom oddychu, kedy sú prevádzané ľahšie varianty cvičení alebo úplný oddych, čo poriadne vytrénuje tvoju tepovú frekvenciu a kondíciu. 

Beh, výskoky, základné typy cvičení, ako sú napríklad drepy, výpady, kľuky, sa vyskytujú v rôznych intenzívnych modifikáciách a vykonávajú sa v maximálnom fyzickom zaťažení aké si schopný podať, preto stačí 45 minút, miesto klasickej hodiny, aby si dosiahol požadované výsledky. 

Väčšinou sa využíva len hmotnosť vlastného tela, ale pre lepšie formovanie svalovej hmoty si to sem tam skomplikuješ činkou, stepperom alebo odporovou gumou.

Hlavne si nezabudni uterák, pretože už na rozcvičke bude mokrý. Hlasná hudba ťa stiahne svojím energickým tempom, po ktorej bude nasledovať ešte intenzívnejšia tréningová jednotka. Odmenou ti budú endorfíny po tréningu a časom jednoznačne lepšia kondícia a vyformovaná postava. 

Priprav sa, že budeš trénovať tvrdšie ako na bežnom kardiu. Pretože dohľad trénera, chytľavá hudba a kolektív ťa presvedčí, keď to budeš chcieť najviac vzdať.

Už pár minút cvičenia ti dá naozaj zabrať. Vysoká intenzita zabezpečí lepšie spaľovanie organizmu ešte hodiny po tréningu, no aj z tohto dôvodu tréning nie je vhodný pre začiatočníkov a ľudí s minimálnou kondíciou, je potrebné sa najskôr oboznámiť so základnými prvkami cvičenia s vlastnou váhou, dostať sa do kondície a následne vyhľadať takýto druh cvičenia, samozrejme bez zranení a zdravotných ťažkostí.

6.97€
/ osoba
Prejsť na rozvrh
Novinky

Vyskúšaj si nás až na týždeň zdarma

Ak ideš k nám po prvý krát, ponúkame ti možnosť vyskúšať si naše fitness centrum na celých 7 dní zdarma.
Získaj týždeň zdarma
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Viac info