Novinky

Najväčší rozdiel medzi cvičením s osobným trénerom a cvičením samostatne

Rozdiel medzi cvičením s osobným trénerom a samostatným cvičením je v niekoľkých kľúčových aspektoch:

 1. Štruktúra a plánovanie 

  1. S trénerom: Osobný tréner Vám dokáže vytvortiť tréningový plán, ktorý zohľadňuje Vaše ciele, schopnosti a zdravotné obmedzenia.

  2. Samostatne: Plánovanie a štruktúra tréningov je úplne na Vás, čo môže byť bez odborných znalostí veľmi náročné.

   *mať tréningový plán je pre cvičenie absolútne zásadné. Tak ako idete variť nové náročné jedlo, tiež potrebujete recept, inak by ste do jedla hodili to čo Vám príde prvé pod ruku.

 2. Naučenie sa správnej techniky cvičenia

  1. S trénerom: S osobným trénerom získate okamžitú spätnú väzbu na techniku vykonávania cvikov, čo pomáha dosiahnuť ciele rýchlejšie a efektívnejšie.

  2. Samostatne: Bez akejkoľvek spätnej väzby môžete cvičiť s nesprávnou technikou, čo samozrejme zvyšuje riziko zranenia, no v prvom rade sa k akýmkoľvek cieľom dostanete za veľmi dlhú dobu.

 3. Motivácia a dozor 

  1. S trénerom: Osobný tréner Vás motivuje a a hlavne dozerá, aby ste nevynechali ani jeden naplánovaný tréning.

  2. Samostatne: Musíte nájsť vnútornú motiváciu a disciplínu, aby ste zostali na správnej ceste, čo je s pribúdajúcim časom, len veľmi ťažké.

   *možno si poviete "načo nejaký dozor alebo motivácia..veď keď chcem cvičiť, budem cvičiť". No dozor je jedným z najdôležitejších faktorov, prečo ľudia zostávajú cvičiť s osobným trénerom. Na začiatku tréningového procesu máme všetci obroskú motiváciu do cvičenia, no po 4 až 6 týždňoch prichádzajú chvíle, kedy hľadáme cesty von a ospravedlnenia prečo sa to nedá a že je to vlastne ani nie je pre mňa. Osobný tréner je v týchto momentoch kľúčový.

 4. Variabilita a adaptabilita 

  1. S trénerom: Tréner dokáže prispôsobiť Vaše tréningy podľa Vášho aktuálneho stavu a potrieb, čo sa po namáhavom dni, týždni alebo zdravotných problémov, nesmierne hodí. Osobný tréner je istotou toho, že si svoj tréning odcvičíte za každú cenu.

  2. Samostatne: Môžete uviaznuť v rutine alebo nevedieť, ako si prispôsobiť tréningy pri zmenách alebo stagnácii.

 5. Rozvoj a vzdelávanie

  1. S trénerom: Máte prístup k najnovším odborným radám a vzdelávaniu o zdraví, výžive a cvičení.

  2. Samostatne: Informácie si musíte hľadať sami, čo môže byť časovo náročné a hlavne v dnešnej dobe, veľmi mätúce.

Cvičenie s trénerom poskytuje viac personalizované a cielené vedenie, zatiaľ čo samostatné cvičenie vyžaduje viac sebadisciplíny a sebavedomia v oblasti fitness. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody, a voľba závisí od Vašich osobných preferencií a cieľov.

V prípade, že budete mať záujem o bezplatnú konzultáciu s osobným trénerom, napíšte nám na chcemtrenera@fitfabrik.sk.

Mohlo by ťa zaujímať

Prihlás sa k odberu našich noviniek

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
Viac info